Lankytinos Vietos Anykščiuose – Apie Anykščius

Įsikūręs prie Šventosios ir Anykštos upių santakos į rytus ir į vakarus nuo Šventosios, centrinė miesto dalis – kairiajame, rytiniame Šventosios krante. Už prasmingą darbą, siekiant išsaugoti tradicinius amatus, už tradicinės kultūros vertybių ir tautinio paveldo puoselėjimą mūsų Muziejaus Etninės kultūros skyriaus (Arklio muziejaus) amatininkė buvo apdovanota Žemės ūkio ministro Broniaus Markausko padėka ir pinigine premija.

Anykščiai – gražus kurortinis miestas, į kurį užsukęs niekas nepamiršta pasivaikščioti po eilėmis apdainuotą Anykščių šilelį ar pažiūrėti velnio akmens” Puntuko. „Siekiame paskatinti sportuoti kuo daugiau pačių įvairiausių visuomenės grupių, tvarkome esamas ir statome naujas sporto bazes – netolimoje ateityje turėsime modernų baseiną, prasidės Futbolo mokyklos konversija, Sąjūdžio parke įrengta aikštelė kvies BMX dviračių, riedlenčių ir riedučių mėgėjus, rekonstruosime irklavimo bazę, planuojame naujos sporto salės statybą, toliau tvarkome mokyklų stadionus, – sako Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

Anykščiai – miestas šiaurės rytų Lietuvoje, Utenos apskrityje, 33 km į vakarus nuo Utenos. Taip pat rasite: Užkandinę, Pelėdos namuką (nemokamai), MiniZoo (nemokamai), Apžvalgos aikšteles medžiuose (nemokamai), Vaikų žaidimo aikštelę (nemokamai), Šaudykla (mokamas), Veidrodžių labirintas (mokamas), Lenktų veidrodžių kambarys (mokamas), Mini golfas (mokamas), Traktoriukų vairavimo mokyklėlė (mokamas), Kaskados su pripučiamomis padangomis (mokamas), Mini ekskavatorius (mokamas), Vaikiška karuselė (mokamas), Šokinėjimo pagalvė (mokamas), Didieji šachmatai ir šaškės (nemokamai), didžioji JENGA (nemokamai), stalo futbolas (nemokamai), oro ritulys (nemokamai), krepšinio aparatas (nemokamai).Aplankyti populiarujį Anykščių medžių lajų taką knietėjo jau senokai. Hektarų plotą, centras (nuo 1992 m.). Anykščiuose, istorinės miesto mokyklos pastate, veikia regioninio parko direkcija (direktorius – Kęstutis Šerepka ), nuo 2012 m. turinti lankytojų aptarnavimo centrą su modernia ekspozicija, pristatančia Anykščių regioninio parko vertybes.

Čia esanti išparduotuvė užtikrins, jog sportas, laisvalaikis, turizmas ar kita aktyvi veikla nepareikalautų didelių investicijų, tai, jog visos prekės gali būti įsigytos internetu leis sutaupyti ir papildomo laiko, kurį verčiau galėsite paskirti artimiausių kelionių ar kitų nuotykių planavimui.

Pirmoji Anykščių mokykla minima 1777 m. Po 1831 m. sukilimo parapijos mokykla buvo uždaryta, atkurta 1846 m. Šiauriniame Anykščių pakraštyje, dešiniajame Anykštos upelio krante 1883 m. buvo pastatyti ir iki XXI a. pradžios išliko mediniai Anykščių valsčiaus pradžios mokyklos pastatai, kuriuose XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje mokėsi anykštėnai.

Ilgiausiai Anykščių statybinių medžiagų kombinatui vadovavo (1979-2003 m.) Gintautas Vladas Vertelka Pertvarkytos įmonės veiklą tęsianti akcinė bendrovė „Anykščių kvarcas“ išplėtė kvarcinio smėlio asortimentą ir 2006-2008 m. įgyvendino gamybos modernizavimo investicinį projektą, iš pagrindų atnaujindama technologijas (generalinis direktorius Eugenijus Andriejauskas , nuo 2003 m.). 21 d. – edukacinės programos apie Antaną Baranauską – kalbininką, pirmosios lietuvių tarmių klasifikacijos kūrėją, „Burna gi visa gyva (A. Baranauskas) įvadinis pristatymas Lietuvos mokytojams lituanistams A. Vienuolio-Žukausko memorialiniame name-muziejuje. Bajoras Nykštys juos priėmė kaip draugus, Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Švitrigailos sąjungininkus ir kitą dieną senasis bajoras su devyniais sūnumis išjojo į tolimų mūšių sūkurius… Vyrus išlydėdamos, „marčios verkė, klykė, laužė baltas rankas <…> Užvis labiau verkė, užvis labiau laužė savo baltas rankeles viena bajoro martelė, jo jauniausiojo sūnaus Putino jauna žmonelė Ona.}

Vertinant tai, kad Anykščiai, turėdami bene gausiausiai lankytinų vietų ir traukos objektų, kaip niekad sparčiai juda vieno iš populiariausių kurortinių miestų statuso link, (pagal apsilankančių turistų skaičių Anykščius lenkia tik Druskininkai ir Birštonas, neskaitant pajūrio kurortų), tai puiki investicija tiek ekonominiu, tiek ir gyvenimo kokybės požiūriu.Jei Jums reikia verslo projekto ir užpildyti paraišką ES paramai gauti, suorganizuoti pirkimų konkursą, parengti mokėjimo prašymą, pateikti informaciją apie projekto įgyvendinimo eigą, užpildyti projekto metinę ir galutinę ataskaitas, įvertinti ūkio ekonominį gyvybingumą, kreipkitės į konsultantes Vilmą Lebedę ir Aušrą Vareikytę.Pirmiausia ji kalba apie valstybės, religijos ir vaikiško tikėjimo priežastis, nes nepaisant naujojo karaliaus Kreonto įstatymų, Antigonė planuoja palaidoti savo brolį Polineiką, kuris žuvo kovodamas už sukilėlius, bet kartu tai pjesė apie laisvę ir teisingumą, kaltę ir atpirkimą. Šiame komplekse nuo 2007-2012 m. veikė verslo ir laisvalaikio centras „Keturi kalnai“, nuo 2012 m. – „Nykščio namai“ (vadovė Daiva Indriūnienė, nuo 2013 m.), nuo 2011 m. priklausantis uždarajai akcinei bendrovei „Anykščių sporto ir laisvalaikio centras“.ACES Europe siekia propaguoti sportą tarp Europos Sąjungos piliečių, ypatingai mažiau galimybių turinčių grupių – vaikų, senjorų ir neįgaliųjų, skatinti viešą ir privačią iniciatyvą kaip vieną iš socialinės sanglaudos įrankių, gerinančių sveikatą ir piliečių gyvenimo kokybę, taip pat padidinti paramą profesionaliam sportui.

Anyksčiai nereikalauja didelių išlaidų, todėl jums nereikės sukti galvos kaip užsidirbti pinigų ir aplankyti šį miestą.