Anykščiai – augantis sporto miestas Lietuvoje

Anykščiai tai nedidelis miestas Lietuvoje, Utenos apskrityje. Šis miestas įsikūręs šiaurės rytų Lietuvoje – Aukštaitijoje.  Anykščiai nėra didelis miestas, čia gyvena netoli 9500 gyventojų, tačiau šis miestas garsėja savo atsidavimu sportui ir jo populiarinimu tarp gyventojų. Šis miestas metai iš metų tampa augantis sporto miestas Lietuvoje, kadangi dauguma aplinkinių miestų neturi pasiūlyti tokių sąlygų sportininkams ir sporto mėgėjams, kokias turi Anykščiai.

Sporto šakos Anykščiuose

Anykščių miesto savivaldybė skatina jaunimą sportuoti, aktyviai praleisti laisvalaikį ar siekti aukštumų sporte. Šiame mieste puikiai išplėtota krepšinio aplinka ir visuomenė, futbolas, graikų romėnų imtynės, žirgų sportas, biatlonas, plaukimas, slidinėjimas ir sunkioji atletika.  2017 m. Liepos 7 dieną mieste buvo atidaryti lauko teniso kortai. Šie kortai miesto svečiams ir gyventojams leis dar aktyviau praleisti savo laisvalaikį.

Sporto būrelių įkainiai yra vieni mažiausių Lietuvoje. Palyginimui neseniai atidarytuose teniso kortose valandos kaina 5 eurai. Palyginimui kitose Lietuvos miestuose teniso kortų valandos nuomos kaina prasideda nuo 10 eurų.

Krepšinio ir futbolo mėgėjams kiekvienais metais vyksta Anykščių rajono mėgėjų krepšinio ir futbolo turnyrai – lygos. Kiekvienas norintis gali užregistruoti komandą ir sudalyvauti pirmenybėse. Negana to, šiame mieste sporto gerbėjai gali išvysti ir netradiciškų sporto įvykių ir čempionatų. 2017 . Liepos 6 dieną, Burbiškio dvare vyko Lietuvos paplūdimio imtynių čempionatas.

Žymiausi Anykščių sportininkai

Žymiausi anyksčių sportininkai

Anykščiai garsėja ne tik sporto kompleksais ir aktyvių gyvenimo būdu, tačiau šis miestas taip turi išauginęs garsių sportininkų, kuriais gali didžiuotis visa Lietuva. Anykščiai turi net 3 olimpiečius, kurie ne tik dalyvavo olimpinėse žaidynėse, bet ir laimėjo medalius mūsų šaliai.

  • Giedrius Titenis

Lietuvos plaukimo žvaigždė, daugkartinis įvairių turnyrų čempionas, dalyvavęs net 3 olimpinėse žaidynėse: 2008 Pekino Olimpinės žaidynės, 2012 Londono Olimpinės žaidynės ir 2016 Rio Olimpinės žaidynės.

Pasak Anykščių miesto leidžiamo laikraščio „Anykšta“ išrinktas 2008 ir 2009 metų populiariausiu anykštėnu, skirta premija už nuopelnus Anykščių kraštui 2009 metais.

Giedrių Titenį sporto žurnalistai 2009 metais išrinko Lietuvos metų sportininku, o 2012 metais tapo Anykščių – Lietuvos kultūros sostinės ambasadoriumi.

Negana to, Giedrius Titenis 2014 metais gavo Ordino, už nuopelnus Lietuvai, medalį.

  • Vytautas Strolia

Lietuvos slidininkų atstovas, dalyvavęs 2014 metų žiemos olimpinėse žaidynėse Sočyje. Vytautas yra dalyvavęs ir universiadoje. Pasaulio ir jaunimo čempionatuose.

  • Sergėjus Jovaiša

Tikriausiai pats įžymiausias Anykščių rajono ir miesto sportininkas. Sergėjus buvo profesionalus krepšininkas atstovavęs Lietuvos ir TSRS rinktinėms 2 olimpinėse žaidynėse Maskvoje ir Barselonoje ir laimėjęs 2 bronzos medalius, vienas iš jų  buvo itin svarbus Lietuvos valstybei. Neskaitant šių laimėjimų, savo kolekcijoje Sergėjus Jovaiša gali pasigirti 3 aukso bei 2 sidabro Europos ir Pasaulio čempionatų medaliais. Sergėjus Jovaiša dar kitaip žinomas kaip gudrusis Lapinas, šiuo metu yra politinis bei visuomenės veikėjas, 2016 m. laimėjo mandatą Lietuvos Respublikos Seimo Rinkimuose.

Anykščiai yra itin sparčiai augantis sporto ir kultūros miestas Lietuvoje. Miesto jaunimas turi puikias sąlygas ir galimybes pasiekti aukštumų sporte, o Anykščių miesto svečiai bei gyventojai gali mėgautis teikiamais aktyvaus poilsio malonumais už vienas mažiausių kainų visoje Lietuvoje.